מה כתבו על מוטי מרגלית? 'המקצוענים 10', ערוץ 10 בטלויזיה, ראיון עם גב' שירה פליקס:

אתר +50:

מוטי מרגלית למד לתואר ראשון ושני בחינוך, עסק שנים כעובד משרד החינוך בתחום החינוך מיוחד. החל מאמצע שנות השמונים עשה תפנית בקריירה והיה מדריך ארצי של משרד החינוך ליישומי -מחשב. העניין שלי בנושא כתיבת ביוגרפיות החל עת סבי, שהיה רב, נפטר, בלי שהספקתי לשמוע ממנו איך ברח בזמן המלחמה לסין, איך חי ואפילו איך אכל שם. לפני כמה שנים התבקשנו לכתוב סיפור חיים משפחתי של קרובת משפחה מהולנד, את ה- ביוגרפיה  שלה. הספר לא היה מיועד לקהל הרחב אלא לבני המשפחה השונים, כדי שידעו ויכירו את תולדות העבר המשפחתי וההיסטוריה של קרובים שלעולם לא הכירו. בהמשך כתיבת ביוגרפיה זו, הבנתי שזהו היעוד שלי ופרשתי מעבודתי במשרד החינוך. “אני יודע להקשיב. זה המפתח לכך שאנשים שבחרו בי ככותב האוטוביוגרפיה  שלהם או הספר המשפחתי שלהם, אנשים מספרים לי את סיפור חייהם, על פרטי הפרטים האינטימיים, הכוללים סודות משפחתיים ואישיים סיפורים שחלקם לא ספרו לאף אדם ואשר, חלק מהם מבקשים שלא אכתוב אותם בספר, ואנצור את הסיפור בלבי”. הביוגרפיות שכתבתי עד כה בנות 60 ל-180 עמודים, בהם מסמכים מצולמים ותמונות. בעלי הביוגרפיות היו גברים ונשים מגילאים 54 ל-94. לפני שאני מתחיל בהליך כתיבת ביוגרפיה, עלי לראיין את המזמין במשך 6-25 פגישות הכוללות לעיתים גם פגישות עם בני משפחה, קרובים, חברים וגיבורים אחרים של הסיפור האישי-משפחתי. בפגישה הראשונה שלי עם גיבור הספר (פגישה שאינה כרוכה בהתחייבות או תשלום), אני יכול לקבוע מה יהיה היקף העבודה ולקבוע מראש את המחיר, כדי לקבל את הסכמתו לתחילת עבודה. יש ספרים המודפסים בעותק אחד ואו שנים, ויש הזמינים עשרות או מאות עותקים, כדי לחלק לחברים בני משפחה וכדומה. הלקוחות מגיעים אלי מפה לאוזן, גם דרך אתר האינטרנט שלי וגם כאשר הם נתקלים בספרי הביוגרפיה שכבר יצאו לאור. (מתוך כתבה של שלומית קיסרי, 2005).

העיר+, ירושלים:

עצמאי בשטח “נולדתי בחיפה, עברתי לאילת ו”נתקעתי” בירושלים, כמו סטודנטים רבים באותם ימים. מספר מוטי מרגלית, (56) כותב ביוגרפיות. הייתי מדריך ארצי למחשבים במשרד החינוך ויצאתי לפנסיה מוקדמת, מאז וגם עתה, אני עושה מה שאני אוהב לעשות. יש לי שלושה ילדים ואני מקווה שגם ילדי ילכו אחר נטיית ליבם, ויעסקו במה שהם אוהבים. זה מה שגורם לחיים להיות טובים ומעניינים. מוטי מרגלית עוסק כבר שנים בכתיבת סיפורי חייהם / כתיבת ביוגרפיה של אנשים. “פונים אלינו אנשים כדי שאכתוב עליהם, אנו מבררים צרכיהם, מראיינים, מאמתים, מוסיפים גרפיקה, מגישים לנשוא הסיפור לבדיקה, לתיקונים ושיפוצים, עד שהוא מאשר את הכתוב. לאחר כמה חודשי עבודה מוציאים ספר – סיפור חייו של האדם”. יוזמה: הכל החל בשל העובדה שלא הכרתי את סבא שלי, אך הבשיל בסיפורה של קרובת משפחה, לה עזרתי לכתוב את סיפור חייה. היא הראתה לנו אלבומים, וסיפרה את סיפור חייה. בזמנו עשיתי את כל הקשור בצד הטכני – סריקות, הדפסות וכו’. לצערי, קרובת המשפחה נפטרה לפני הוצאת הספר ולא זכתה לראותו”. יחוד: היחוד שלנו, בין השאר, שאנו מאפשרים לנשוא הסיפור לקבל הצעת מחיר אישית, בהתאם לצרכיו, ולקבל את הספר במדיה מגנטית, כך הוא יוכל להדפיס עוד ועוד עותקים, ללא תלות בנו. אנו נפגשים ונותנים הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות. מקומות נוספים בהם פורסמו כתבות של מוטי:
קול הכפר, הוד הכפר
קול הרצליה, קול השרון
לב העיר
זמן השרון – מעריב
‘העיר – מקומונים של “הארץ”
עיתון מקוון – כתבות (באינטרנט):
 Israelilifeusa.com
עלון ‘עלונדון’, אנגליה
כמו כן – כתבות בכמה מקומונים.

לקביעת פגישה ראשונה וקבלת הצעת מחיר

ללא תשלום או התחייבות:

מוטי מרגלית: 0523-523-833

כל הזכויות לאתר זה שמורות למוטי מרגלית.  השימוש באתר ובתכניו כפוף לתנאים בתקנון האתר, ושימוש באתר מהווה הסכמה לתנאים אלו.