fbpx

אודותינו

אודותינו

מי אנחנו

"דוקו – כתיבת ביוגרפיות וספרי הנצחה" היא חברה שמפיקה ספרי הנצחה לזכרם של אנשים שאינם איתנו, וכן ספרי ביוגרפיה לאנשים המעוניינים שסיפור חייהם יועלה על הכתב על מנת שיוכלו להנחילו לבני משפחותיהם, לחבריהם ואף לקהלים רחבים יותר. ההפקה כוללת את כל השלבים הנדרשים, החל מראיונות עם נשואי הסיפור ועד עריכה ספרותית, עריכה גרפית והדפסה. המייסד, הבעלים והמנהל של החברה הוא מוטי מרגלית. לצידו של מוטי עובדים בעלי מקצוע שונים כגון: עורכים ספרותיים, מעצבים גרפיים, קלדנים, מפיקה ומזכירה, וקשורים אליו בתי דפוס. כל אחד מגורמים אלה תורם את חלקו בהפקת הספר.

על התהליך

מוטי הוא זה שיוצר את הקשר אתכם. מזה כעשרים שנה הוא נוסע לכל מקום בארץ, פוגש אנשים שמעוניינים להוציא ספרים, מקשיב, מסביר ואחר כך מקיים סדרה של פגישות שבהן הוא מראיין ומקליט. הראיונות מהווים שלב קריטי בתהליך הפקת הספר. יכולת ההקשבה והאמפתיה של מוטי מאפשרים עבודה משותפת.  הראיונות נערכים לרוב בביתכם, שכן זהו המקום הנוח לכם ביותר, והאווירה שמוטי יוצר נעימה ומקבלת. הוא שואל, תמיד סבלני, ובעיקר מקשיב.

בשלב הבא מוטי סורק תמונות ומסמכים בביתכם, ואחר כך מבצע את העריכה הספרותית, עריכה גרפית והדפסת הספר. מובן שיחד עם מוטי עובדים ב"דוקו" בעלי מקצוע מיומנים כמו קלדנים, עורכים (לספרות וגרפיקה) ובשעת הצורך גם מתורגמנים

בסיום הכנת הספר נוצר קובץ שמוכן להדפסה, אותו תקבלו כדי שתוכלו להדפיס עותקים בכל עת שתחפצו, ואם סוכם על כך, מוטי ידפיס עבורכם מספר עותקים עליהם הוחלט.

קלדנים

הקלדנים מקבלים את הראיונות המוקלטים ומעלים אותם על הכתב בתוכנת וורד, ללא כל תיקונים או הגהה.

עורכים ספרותיים 

העורכים הינם אנשי מקצוע מיומנים בעריכה ספרותית המגיעים ממגוון תחומים כמו עיתונות, תיאטרון, דוברות, פרסום וכדומה, ולמדו נושאים שונים כגון כתיבה יוצרת, עריכה לשונית וספרות. העורך הספרותי מרכז את הראיונות ובונה מהם סיפור. הוא דואג שהסיפור יהיה מעניין ונכון מבחינת המבנה, התוכן, הדיוק ההיסטורי והשפה. יש שהחומר המוקלד עובר לעורך ספרותי, ולפעמים ישירות למוטי מרגלית. תפקידו של העורך הוא לסדר את החומר שקיבל מהקלדה לפי לוח זמנים או אירועים, להוסיף נופך ספרותי ולהפוך את שפת הדיבור, בה נערכו הראיונות, לשפה כתובה שהיא גבוהה יותר. לאחר עריכה ספרותית "כתב היד" יעבור למפיקה, גב' ניצה גורן, שמתקנת (מלשון "תקני", בהתאם לכללי השפה והספרות). לאחר מכן החומר עובר חזרה למוטי, שמעיר מוסיף ומתקן ומשם למשפחה, על מנת שיתקנו במידת הצורך, יוסיפו או ישמיטו חלקים מהסיפור, הכל בסיוע צוות של "דוקו" ומוטי.

מעצבים גרפיים

המעצבים הגרפיים הם בעלי מקצוע שעובדים עם תוכנות גרפיות שונות כגון אינדיזיין ופוטושופ. הם מקבלים את טיוטת הספר עם התמונות, מציעים לכם מספר עיצובים לבחירה, ומעצבים אותו ואת הכריכה לפי בחירתכם.

בתי דפוס

לחברה יש קשרים עם כמה בתי דפוס שבבעלותם הציוד החדיש והמתקדם ביותר הן בדפוס הדיגיטלי והן בדפוס האופסט.

ניצה – מפיקה

ניצה מנתחת מערכות במקצועה, בעלת תואר שני בניהול מוסדות חינוך, בוגרת קורסים לעריכה לשונית וגרפיקה ממוחשבת, וכיום עוסקת בניהול וריכוז כל הפעילויות הקשורות בהפקת ספר הביוגרפיה: העברת הראיונות המוקלטים להקלדה (שקלוט), בהמשך לביצוע עריכה ספרותית, לשיבוץ התמונות והמסמכים, בדיקת טיב העריכה הספרותית, עיצוב גרפי ובסוף העברת החומר לבית הדפוס.

פזית – מזכירה

פזית מנהלת את הקשר בין מוטי לבין הלקוחות – מתאמת את הפגישות ודואגת להתקשר אל אליכם לקראת כל פגישה.

לתיאום פגישה ראשונית עם מוטי ללא תשלום או התחייבות, צרו קשר:

מוטי, טלפון: 0523-523-833   מייל: motimar@gmail.com

ניתן ליצור קשר גם עם המפיקה ניצה במייל: nitzadoco@gmail.com

או עם המזכירה פזית במייל: motirc3@gmail.com

© כל הזכויות לאתר זה שמורות למוטי מרגלית. השימוש באתר ובתכניו כפוף לתנאים בתקנון האתר, ושימוש באתר מהווה הסכמה לתנאים אלו.

כתובת נוספת של אתר דוקו בעברית (www.doco.co.il): דוקו.ישראל

דילוג לתוכן